Przejdź do treści

Katarzyna Pietroń

Pacjenci znają rozwiązania swoich problemów, oni tylko nie wiedzą,
że je znają.”Pacjenci znają rozwiązania swoich problemów, oni tylko nie wiedzą, że je znają.

Milton H. Erickson

Terapia jest procesem, spotkaniem z drugim człowiekiem, który umożliwia lepsze poznanie i zrozumienie siebie. Pozwala odnaleźć swoje zasoby i korzystać z nich w sposób przynoszący spełnienie
i satysfakcję.
Zapraszam do spotkania.

Jestem psychologiem, psychoterapeutką, absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam również studia z zakresu Psychologii Medycznej i Psychiatrii na Universitat Autonoma w Barcelonie oraz całościowy cykl szkoleniowy Terapii Rodzin w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi.

Posiadam tytuł facylitatora z zakresu Analizy Bioenergetycznej (praca z ciałem wg. Alexandra Lowena) akredytowany przez Florida Society Bioenergetics Analysis. Posiadam certyfikat terapeuty poznawczo-behawioralnego (nr 192) Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Mam wieloletnie doświadczenie klinicznie zdobyte w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Szpitalu MSWiA, Szpitalu Nowowiejskim oraz w prywatnym gabinecie. Równolegle z pracą terapeutyczną zajmuję się pracą dydaktyczną m.in. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu) oraz na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Prowadzę również szkolenia z zakresu terapii poznawczo- behawioralnej, jak i warsztaty terapeutyczno-rozwojowe. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

W mojej pracy psychoterapeutycznej opieram się głównie na podejściu ericksonowskim i poznawczo-behawioralnym. Zależy mi na tym, aby stale się rozwijać i móc korzystać z różnych podejść i sposobów pomagania, tak aby terapia jak najbardziej odpowiadała potrzebom klienta. Podnoszę swoje kompetencje przez udział w konferencjach, warsztatach i szkoleniach.

Aktualnie biorę udział w czteroletnim podyplomowym kursie psychoterapii, atestowanym przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Polskim Instytucie Ericksonowskim.

Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zakres pomocy:

Prowadzę konsultacje psychologiczne (jednorazowe spotkanie mające na celu rozpoznanie problemu i wskazanie możliwych kierunków pomocy) oraz terapię krótko i długoterminową. Swoją pomocą obejmuję osoby dorosłe, pary i rodziny.


Pomagam osobom, które:

  • doświadczają trudności w relacjach z innymi ludźmi
  • zauważają u siebie spadek aktywności, utratę zainteresowania przyjemnościami, odczuwają niechęć do działania
  • cierpią z powodu zaburzeń lękowych (tzw. nerwice czyli fobie, ataki paniki, lęk społeczny, zaburzenia obsesyjno kompulsywne)
  • doświadczają stresu, nerwowości
  • są w trudnej sytuacji życiowej i potrzebują wsparcia i pomocy
  • chorują somatycznie, borykają się z problemami bólowymi, bezsennością
  • pragną wprowadzić zmiany w swoim dotychczasowym życiu
  • chcą lepiej poznać siebie, zrozumieć swoje wybory

Wierzę, że w każdym z nas tkwi potencjał i że każdy posiada zasoby, które pozwolą mu uczynić swoje życie wyjątkowym. Doświadczane w życiu trudności są elementem rozwoju. Proces terapeutyczny jest towarzyszeniem w poszukiwaniu swojej indywidualnej drogi, znalezienia własnych odpowiedzi na nurtujące nas pytania, odkryciem źródeł własnej siły i mocy.

Katarzyna Pietroń.


Przyjmuję online lub stacjonarnie w Krakowie na ulicy Limanowskiego 9/4.

Celem umówienia wizyty proszę o kontakt telefoniczny pod numerem: 781968599