Katarzyna Pietroń

O mnie


Jestem psychologiem, psychoterapeutką, absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam również studia z zakresu Psychologii Medycznej i Psychiatrii na Universitat Autonoma w Barcelonie oraz całościowy cykl szkoleniowy Terapii Rodzin w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi. Posiadam tytuł facylitatora z zakresu Analizy Bioenergetycznej (praca z ciałem wg. Alexandra Lowena) akredytowany przez Florida Society Bioenergetics Analysis. Posiadam certyfikat terapeuty poznawczo-behawioralnego (nr 192) Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Mam wieloletnie doświadczenie klinicznie zdobyte w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Szpitalu MSWiA, Szpitalu Nowowiejskim oraz w prywatnym gabinecie. Równolegle z pracą terapeutyczną zajmuję się pracą dydaktyczną m.in. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu) oraz na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzę również szkolenia z zakresu terapii poznawczo- behawioralnej, jak i warsztaty terapeutyczno-rozwojowe. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

W mojej pracy psychoterapeutycznej opieram się głównie na podejściu ericksonowskim i poznawczo-behawioralnym. Zależy mi na tym, aby stale się rozwijać i móc korzystać z różnych podejść i sposobów pomagania, tak aby terapia jak najbardziej odpowiadała potrzebom klienta. Podnoszę swoje kompetencje przez udział w konferencjach, warsztatach i szkoleniach.


Aktualnie biorę udział w czteroletnim podyplomowym kursie psychoterapii, atestowanym przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Polskim Instytucie Ericksonowskim.
Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.